Mtd DL 92 H

13x5/18x6,5
Počet nožů
195 kg

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

Jako hobby uživatel jsem obecně spokojen. Zakoupil jsem jej po doporučení kamarádů, kteří právě tento typ traktůrku léta užívají a to na základě osobních a nikoliv elektronických recenzí. Traktůrek došel zprovozněn, tedy doplněn olejem, z části benzínem, seřízen .... v masívním balení se všemi komponenty naprosto v pořádku. Dokoupili jsme jen čistící trysky, v základu jsou otvory žacího ústrojí zaslepeny. Parkovací brzda drží na rovině, z kopce bohužel prokluzuje. Automat rychlostí vpřed a vzad oceňují hlavně děvčata. Mně schází pouze ruční plyn, nenapadla mne tato výhoda. Spotřeba phm je dle mého názoru standartní, neboť rychlost posečené plochy odpovídá i celkové spotřebě jiného užitého zařízení v této třídě. Výklopný koš se z místa řidiče dobře ovládá. Poloměr otáčení stroje při sečení odpovídá potřebě v ovocném sadu a oddechové zahradě s architektonicky řešeným porostem. Vozíček jsme ještě nezkoušeli táhnout a jiná zařízení k tomuto stroji také ne.

• překvapivě silný motor
    • dobrá kvalita sečení
    • nečekaná svahová dostupnost
    • Neseče na zpátečku
    • Neseče se sundaným sběrným košem
    • Poměrně vysoká hlučnost motoru a žacího ústrojí
    • Poměrně vysoká spotřeba paliva

Tento traktor je můj velký pomocník na chalupě. Dobře seče na rovině i ve svahu. Nezastupitelným se však stává až při kombinaci s vozíkem. Jsem překvapen robustností konstrukce a také silou motoru. Nevýhodou je trochu hlučnější jednoválec se spotřebou cca 1l paliva na 800 m2. V dané cenové relaci ale asi těžko pohledat nějaký výrazně lepší stroj.

• , zakoupeno v Svářečky-obchod.cz

Tento zahradní traktor již vlastním několik let a jsem sním maximálně spokojen. Tento druhý traktor jsem doporučil svému známému.

Typ
195 kg

Ocenění

Produkt roku 2017 - Top v kategorii
Produkt roku 2016 - Top v kategorii

Spolehlivý motor MTD o max. výkonu 12,5 HP a vysokém objemu 420 cm3• Tlakové mazání motoru pro jeho delší životnost a jistotu správného mazání i při práci ve svahu• Komfortní hydrostatická převodovka pro jednoduché ovládání stroje bez nutnosti řazení• Plovoucí žací ústroji s antiskalpovacími kolečky pro práci v nerovném terénu• Excentricky uložené žací ústrojí pro možnost sečení těsně u překážek, zídek nebo chodníků• Přední náprava se systémem naklápění kol do strany při změně směru - perfektní kopírování poloměru zatáčky bez poškození trávníku způsobeného "hrnutím" kol dopředu• Kapota s velkým úhlem otevření pro dokonalý přístup k motoru• Jednoduchá obsluha stroje a ergonomicky rozmístěné ovládací prvky• Hladké řemeny žacího ústrojí dovolující při nárazu nože na pevnou překážku lehké proklouznutí a tím minimalizaci rizika drahé opravy• Velký objem koše 240 l pro posekání velké plochy v co nejkratším času• Velmi malý poloměr otáčení 46 cm pro perfektní manévrovatelnost se strojem• Pevný ocelový rám bez středového tunelu pro velmi snadné nastupování i vystupování z traktoru• Pohodlné odpružené sedadlo s drážkami pro odvod vody• Snadné vysypávání koše z místa řidiče• Funkce 3 v 1 - sběr, mulčování, zadní výhoz (s příslušenstvím)• Díky tažnému zařízení možnost připojení velkého množství příslušenství (vozíky, sypače, odmechovače, válce, provzdušňovače ap.)• Možnost připojení čelní radlice

Technické parametry

Pracovní plocha až 5000 m2

Motor výrobce: MTDMotor výkon: 12,5 PS Motor obsah: 420 cm3 Převodovka typ: Hydro Šířka sekání: 92 cm Výška sekání min./max.: 3-9,5 cm Sběr do koše: ano Objem koše: 240 L Výhoz zadní: ano Výhoz boční: ne Poháněná kola: Zadní Velikost kol přední: 13 x 5 mm Velikost kol zadní: 18 x 6,5 mm Mazání motoru: Tlakové Hmotnost: 180 kg

• Travní traktor 92 cm se zadním výhozem a hydrostatickou převodovkou.

Zobrazit video recenzi

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• robusní konstrukce
    • dobrá cena
    • silný motor
    • sběr trávy do koše katastrofa
    • prodává se tříramenný nůž-vyhozený peníze, užvejkaná tráva, sběr se ještě zhoršil
    • hlučnost

koupi i přes super cenu v žádném případě nedoporučuji, dobrý leda tahat káru za sebou a ani to ne, protože má tažný zařízení posunutý do strany. Trávu sbírá velmi špatně a sbírat nebude a nebude. Velmi lituji, že jsem podlehl reklamě -produkt roku atd., vyhozené peníze a za tím si stojím.

• překvapivě silný motor
    • dobrá kvalita sečení
    • nečekaná svahová dostupnost
    • Neseče na zpátečku
    • Neseče se sundaným sběrným košem
    • Poměrně vysoká hlučnost motoru a žacího ústrojí
    • Poměrně vysoká spotřeba paliva

• , zakoupeno v Svářečky-obchod.cz

• snadná údržba jako je demontáž nožů výměna oleje atd
    • jednoduchá elektroinstalace bezpečnostních pojistek
    • vzhled
    • chtělo by to o pár koníků víc
    • větší vibrace
    • tažné zařízení neni uprostřed traktůrku

mám ho 2 roky a pozemek máme 3800m je to průměr jsem za něj strašně rád až na pár nedostatků jako je provedení řízení nebo všechny čepy se závlačkama co drží pohromadě koš. a když neni tráva dostatešně suchá tak se docela ucpává. jinak pohoda
    jsem zvědav jak si poradí s přívěsným vozíkem
    ale za tu cenu je hodně slušnej
    Mohu doporučit !

• - výborný motor
    • - krásný poloměr rejdu, otočí se na pětníku
    • - odkládací místo na pití, aspoň si myslím, že to na to je :)
    • - jednoduché ovládání
    • - krásný vzhled
    • - plastová kolečka na vedení sečení ( lámou se )
    • - součást dodávky dodávce by měl být i zvedák pro údržbu
    • - při sečení delší (nebo mokré) trávy se ucpává výhoz do koše.

Určitě mě zaujal hlavně motor a dostupnost, cena dílů. Pomalu asi přejdu i s ostatní technikou ( s motoryzací Briggs&Stratton) k MTD. Nechci tvrdit, že motory Briggs&Stratton jsou špatné ale MTD mi připadnou kvalitnější. Uvidíme časem.

• robustní plechová konstrukce

• Kvalita zpracování
    • Jednoduché ovládání
    • Příslušenství k traktoru je dost drahé. Výhoz bez sběru trávy cca 3690Kč a mulčovací záslepka cca 2899Kč.

Traktorek je velice pěkný, dobře se ovládá a jezdit s ním je radost.

• , zakoupeno v mamtechnika

Zatím nemám žádné výhrady neboť traktůrek mám krátce.

mamtechnika (prodejce)

Děkujeme za recenzi a kladné hodnocení.
    Pokud by jste potřebovali poradit ohledně zahradních traktorů, dokoupit náhradní díly, příslušenství, zajistit servis, neváhejte nás kontaktovat.
    www.mamtechnika.cz/zahradni-traktory
    +420 603 487 786