Nejnovější recenze ze sekce Zahradní traktory

MTD SMART RE 125

MTD SMART RE 125

Ověřený zákazník FOX technika s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 17. června 2017

Zakoupeno v FOX technika s.r.o.

Za málo peněz hodně muziky.

Levita LT 61B

Levita LT 61B

Přidáno: 15. června 2017

• mnoho viz shrnutí

- Rider je vhodný POUZE na ROVNÝ a rovný mírně nakloněný povrch. Na nerovném a svažitém terénu díky pevnému zavěšení kol zůstává viset jedno kolo ve vzduchu a stojíte. Při přejezdu terénní nerovnosti dojde s ohledem na absenci koleček na žacím zvonu k vyholení trávníku. Při přejezdu přes vyčnívající kořen stromu při jeho obsekávání, nebo jinou nerovnost převyšující nastavenou výšku sečení, se žací zvon nadzvedne spolu s pákou nastavující výšku sečení a ta pak zapadne do vyššího zářezu a další sečení (pokud si toho nevšimnete a nevrátíte ji do požadované polohy) je tedy na vyšší výšku trávníku. Máte pak hezky pruhovanou zahradu.
- přinejmenším přední náprava je vyrobena z neuvěřitelně měkké oceli a např. spojovací tyč řízených kol se při nárazu jednoho kola do překážky (pařez, zídka, kmen, ...) ohne a kolečka se rozbíhají, řízení přestane fungovat. Svary os kol k řídícímu segmentu jsou slabé a praskají, řídící segmenty se kroutí. Většinu problémú odstraníte použitím svářečky a výztuh = ztráta záruky.
- Rider neseče na zpátečku (výmysl úředníků v EU). Tato vlastnost je na mrtvici při vysekávání prostor, kde se nelze otočit a sečete postupným opakovaným najížděním do prostoru sečení. Lze vyřešit prostým odpojením jednoho vodiče ze spínače spínaného řadicí pákou při zařazení zpátečky.
- Žací zařízení je pro slabý motor značnou zátěží a studený motor po nastartování jej neroztočí. S ohledem na spínač pod sedadlem si na ohřátí motoru počkáte hezky v sedle.
- Rider brzdí ve směru dopředu málo a pozdě, ve směru dozadu téměř nebrzdí. Pokud sečete směrem do kopce, kde se s ohledem na vratkost stroje nemůžete otočit a vyřadíte rychlost, pak budete couvat ať chcete nebo ne.
- Kryt se sedačkou nemá madlo ani výřez pro uchopení a zvednutí. Lze dodělat.
- Páky ovládání procházející krytem mají dvě vlastnosti bránící pohodlnému zvednutí krytu pro dolití oleje nebo benzínu, což je dost častá činnost. Zaprvé jsou vyhnuté směrem ven a zadruhé mají na konci koule, které jen stěží projdou otvory z nichž páky trčí. Je to boj a ne práce.
- Při odnímání koše jej musíte na konci poměrně dost nadzvednout, aby se uvolnil ze závěsů, čímž dojde k jeho částečnému vysypání na místě, kde ho vysypat nechcete.
- Rider má závěs pro tažení vozíku do 150 kg a je dodáván i s kolíkem se závlačkou. Vozík vytáhne i do značného stoupání.
- Motor je spolehlivý a dobře startuje
- Koš se plní dobře
- Poloměr otáčení mohl být pro tak malý stroj menší.
- Páka spojky/brzdy klade dost velký odpor a vyžaduje užít značnou sílu zejména při brzdění. Při sečení členitého svažitého terénu, kdy často brzdíte a řadíte může dojít k namožení pravé nohy. Mě se to stalo a tak seču na etapy po menších kusech z celkové plochy cca 700 m2.
Stroj mám od března 2017

Ověřený zákazník mamtechnika Ověřený zákazník

Zakoupeno v mamtechnika

• výkon/cena perfektní

Reakce obchodu mamtechnika

Děkujeme za recenzi a kladné hodnocení.
Pokud by jste potřebovali poradit ohledně zahradních traktorů, dokoupit náhradní díly, příslušenství, zajistit servis, neváhejte nás kontaktovat.
www.mamtechnika.cz/zahradni-traktory
+420 603 487 786
+420 736 157 290
[email protected]

STIGA Combi 1066 H

STIGA Combi 1066 H

Přidáno: 13. června 2017

• malý rozchod hodný do úzkých dveří
  • žlutá barva
  • snadné ovládání
  • rozhodl jsem se po nabídce na Heureka
  • vše v shrnutí

Při prvním sekání v 06/2015 v půlce zahrady (cca 2000m2) zadřený motor. Nutno tlačit traktor 300 m do kopce, by si jej převzal dopravce.
Po 40 dnech jej Elva Profi sro. zaslala "opravený" leč zapomněli namontoval lapač jisker výfuku, takže po posekání čtvrtiny zahrady byla zapečená karoserie a málem hořelo. Znovu tlačit traktor dopravci, by se odeslal prodejci k servisní opravě.
Koncem září po opravě po posekání cca opět půlky zahrady spadl řemen, který propojuje motor se sekacím zařízením a protože nesmíte dle příslušné dokumentace tuto závadu sami opravit, opět tlačení do kopce a předání dopravci. Bohužel spadlý řemen dle Elva Profi sro nepodléhá záruce, platba za opravu.
Rok 2016 - traktorek statečně v létě kosil z kopečka a kuckal při jízdě nahoru celé léto, naštěstí jen 2x, a pak nám opět spadl řemen. Takže v rámci záruky na pokyn prodejce odeslán opět do Českých Budějovic a bylo mi doporučeno, pokud jej chci dále úspěšně reklamovat, nechť si zaplatím odborného znalce. Tedy byl ke mně zpět odeslán až po vyděračském e-mailu, že oprava nepatří do záruky a budu platit skladné 80,- Kč denně, než si jej odvezu. Takže 23.12. byl opět zpátky u mne na zahradě. Opět jsem platil opravu i dopravu (cca 3 500,- Kč)
V květnu tohoto roku jsem už v třetím roce vlastnictví tohoto traktorku jej nastartoval poprvé po "opravě" v ELVA PROFI sro, České Budějovice a hádejte, co se stalo - řemen praskl, aniž by posekal stéblo trávy.
Odpověď firmy Elva Profi sro. České Budějovice - pokud máte zájem, pošleme Vám nový řemen(sic) - ten nesmíte v rámci záruky vyměňovat, posléze odpověď na reklamaci - dodejte nám traktorek k nám do servisu a my posoudíme Vaši reklamaci. Pro illustraci uvádím, že zahradu mám v Kopřivnici. Našel jsem si jej přes Heureku, zatím od 06/2015 cca 7 hod v provozu. A kdo bude chtít se pobavit, pošlu mu foto, tažného zařízení, které mi za 900,- Kč poslali. :D. Jinak ovšem :'(

Stiga Combi 1066 HQ

Stiga Combi 1066 HQ

Přidáno: 13. června 2017

• Žlutá barva se líbí mé ženě.
  • Měl jsem vjezd do sklepa na zahradě 90 cm, byl jediný traktorek, který v 2015 tomu vyhovoval. Od loňska jsem ale nechal raději udělat širší dveře.
  • Vhodný pro ženy. Příjemný na ovládání.
  • Olej nevypustíte, jen nasajete, příjemná chuť., olivový je však chutnější. :)
  • I při menším stoupání se při sečení zakuckává, je třeba vypínat sekací zařízení, by nezhasl motor, tedy lze sekat jen směrem dolů.
  • Po vrstevnici vyrovnávat rovnováhu jako při motocrossu.
  • Vhodný jen pro pěstěný trávník a v rovině. . Ale pozor na servis a opravy. Já jej koupil ve firmě Elva Profi z Českých Budějovic. Vyhlásili záruku 5 let!!! Ostatní ve shrnutí:

Seco UJ 102 - 22 (p1) Starjet

Seco UJ 102 - 22 (p1) Starjet

Přidáno: 7. června 2017

• dobrý výkon,snadné ovládání.cz
  • Slabé zadní poloosy, které praskají,výrobce prý ( podle prodejce neuznává reklamace).

Stroj jsem si koupil pro sekání velké zahrady a za rok a měsíc jsem najel 150 mh. Nepoužíval jsem ho k odklízení sněhu ani k tahání vozíku. Výkonem je vyhovující , má dobrý motor. Ovládání snadné. Očekával bych však kontolku mazání případně dobíjení.Nebylo to však zatím potřeba. Indikace plného koše nepracovala už na novém stroji, ale nereklamoval jsem to, lze si na to zvyknout. Rovněž praskající umělá hmota na karosérii není tak hrozná závada. Po roce mi však při jízdě (na rovině) praskla zadní poloosa, výrobce to prý prodejci odmítl uznat jako reklamaci. Servis to rychle poravil ale za zhruba tři týdny praskla i druhá- rovněž při jízdě na rovině. V servisu mi doporučují výměnu za silnější- prý to jde . V této cenové kategorii bych ale takové závady i přístup výrobce nečekal. Proto nedoporučuji.

Mtd DL 96 H

Mtd DL 96 H

Ověřený zákazník FOX technika s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 6. června 2017

Zakoupeno v FOX technika s.r.o.

• snadná obsluha
  • dostatečně silný motor
  • perfektní kvalita sečení
  • poněkud vyšší spotřeba, ale to je vzhledem k výkonu pochopitelné

velmi dobrá investice

AL-KO Comfort T 750

AL-KO Comfort T 750

Přidáno: 1. června 2017

(naposledy upraveno 1. června 2017)

• zakoupený před 6 lety absolutně bez problémů.
  • absolutně nic

• výkonný
  • velký záběr
  • skladný
  • zatím nic

Hledali jsme traktůrek bez koše, protože jen mulčujeme, trávu nemáme kam dávat. Už jsme jeden s košem měli a koš jsme použili jednou,zabíral jen místo v garáži.

Ověřený zákazník 123shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 30. května 2017

Zakoupeno v 123shop.cz

• poctivě zpracovaný stroj
  • výkonný motor
  • dobře sbírá posečenou trávu
  • široké pneumatiky, které neničí trávník
  • jednoduché sestavení a zprovoznění
  • vyrobeno v Evropě (Maďarsko)
  • nemá zbytečnosti jako světla, počítač a další tzv. kurvítka
  • za ty peníze opravdu nevím

Tento stroj doporučuji, protože za tyto peníze nic lepšího nekoupíte. Manuální převodovka funguje spolehlivě a dávat o 10tis. Kč víc kvůli hydrostatu jsou vyhozené peníze. Jediné co je na obtíž, je nutnost vypnout žací ústrojí při jízdě dozadu(legislativa EU). Dá se to vyřešit zablokováním koncového spínače umístěného nad pravým zadním kolem. Tento stroj by si měli pořídit lidé, kteří už mají plné zuby kosení s klasickou sekačkou, která většinou špatně sbírá a hlavně se trápí s nekonečným vynášením posečené trávy. Koupeno v akci přes 123shop.cz za 33990,-Kč. Úspora času proti klasické sekačce je asi čtyřnásobná...

Stiga Estate 3098 H

Stiga Estate 3098 H

Ondřej Ondřej

Přidáno: 28. května 2017

• Cenově dostupné řešení traktoru
  • Nadstandartní záběr při dané ceně
  • Převodovka
  • Mulčovací vložka v základu
  • "Bezpečnostní" systémy

Traktor zakoupen pro zahradu cca 3500 m². Po sekání bubnovou sekačkou obrovský rozdíl v časové náročnosti, komfortu a kvalitě sekání.
Traktor na svůj záběr 98 cm, má dostatek síly. Zatím jsem nezaznamenal kde by mu chyběl výkon - pouze mulčování při velkém objemu hmoty není pro motor to pravé.
Převodovka výborná, pojezd dopředu příjemně citlivý. Pojezd dozadu je dost rychlý - je třeba si zvyknout.
Žací ústrojí se zatím jeví dobře. Zkoušel jsem i mulčovací nože, nicméně nejlepší práci odvádějí klasické které byly na traktoru při prodeji.
Co se týče svahové dostupnosti, potvrzuji slova prodejce, že to bude sekat dokud z toho člověk nespadne, v reálu se člověk bojí dřív než by traktor nestačil.
Musím zmínit "bezpečnostní systémy" ty byly odpojeny po cca měsíci, protože jsou akorát k zlosti. ;) A jistě traktoru neprospívá neustálé chcípání motoru vlivem bezp. systémů.
Recenze psaná cca po 3 měsících používání.

Stiga Estate 6102 HW

Stiga Estate 6102 HW

Přidáno: 23. května 2017

• Když jsou ideální podmínky jako sucho a tráva není vysoká ani hustá, pozemek je rovný, je světlo tak sečení OK.
  • Sečení mokré trávy (stačí když je trochu rosa) ucpává výhozový tunel do koše = nesbírá trávu.
  • Při přejezdu nerovností řidič na sedadle nadskočí a hmotnostní čidlo pod sedadlem vypíná motor.
  • Při vysypávání koše se řidič nakloní pro páku a nadlehčí se na sedadle a hmotnostní čidlo vypíná motor.
  • Při jízdě po nerovnostech vypadává aretace výšky sečení = samo se přepne na vyšší výšku sečení.
  • Tlačítko spouštění žacího ústrojí se velice špatně mačká.
  • Ucpávání výhozového tunelu i při sečení suché trávy.
  • Přední světla v noci svítí všude, avšak málo před traktor na sečenou trávu.

Traktor využívám pro sečení fotbalového hřiště a jeho okolí. Při večerním sekání, když padne rosa (nebo když je mokrá tráva po dešti) je traktor rozumně nepoužitelný! Jednak se neustále ucpává výhozový tunel a to už poznám po zvuku, že je ucpaný. Musím pak zastavit, zpola naplněný koš (dobrých čtyřicet, třicet či dvacet kilo) sundat, vyhrabat trávu z výhozového tunelu rukou (mám ji tam až po rameno) a pak ten těžký koš nasadit. A to taky není hned napoprvé s tím těžkým košem se trefit do držáků. Po dvaceti sekundách s košem v ruce a laborováním jak trefit držáky si záda užívají  To si zanadávám poprvé. A když tak sekám a čistím co chvíli tunel tak při jízdě po nerovnostech na hřišti zjistím, že samovolně vyskakuje výška sečení. Nastavím si nejnižší výšku 1 a po chvíli se divím, že je tráva sečena příliš vysoko, kouknu na nastavení výšky sečení a ona je tam 4. Zamumlám si pro sebe, že neumím nastavit ani výšku sečení. Tak znovu nastavím 1 a ujistím se, že je to OK (je to jako ruční brzda v autě) a vydám se znovu na již sečený úsek ho sestřihnout. Po čase mrknu a zas se žne na vysoko. Mrknu na páku výšky sečení a ona je na 3. Pak zjišťuji čím to a ono jak se jede po nerovnostech tak to drncá a páka výšky sečení si sama poskočí z 1 na 2, pak to zase drncne, tak si skočí zas o kus výš atd. To si zanadával podruhé. Tak teď na traktoru jezdím jak Quasimodo shrbený s jednou rukou na volantu a druhou na páce výšky sečení aby nevyskakovala. Zapínání žacího ústrojí je taky velká paráda, je k tomu tlačítko vnořený do palubní desky a jeho mačkání je hnus. Občas jej musím třikrát zmáčknout, než sepne nebo rozepne. Zřídka se ucpává výhozový tunel i při sečení suché trávy, což má výhodu oproti mokré trávě že koš není tak těžký :) Zato celkem často po vysypání koše zůstane trocha trávy na čidle plnosti koše a je nutno ji odstranit. K tomu je potřeba se ze sedadla nahnout dozadu což vede k odlehčení se a na to okamžitě reaguje čidlo pod sedadlem a pro malou zátěž na sedadle vypíná motor. Většinou si stačím opět rychle sednout, než se motor zcela zastaví a nemusím jej proto znovu startovat. Stejné je to i s vysypáváním koše. Když se mi při těchto činnostech motor vypne, to si zanadávám potřetí. Zmíním i světla, která v noci svítí dost, ale svítí všude do stran, nahoru, dopředu i před sebe na trávu. Kdyby si s tím dali stigáci o trošku více práce, tak by dozajista udělali o 300% lepší osvětlení. Kdybych měl na hlavě výkonnější čelovku tak si mnohem lépe posvítím.
Útrpné na tomto stroji je, že se ucpává (hlavně za mokra), vyskakuje výška sečení, prd to svítí, jízda na nerovném podkladu je drncavá jak na trakaři, zůstává tráva na čidle zaplnění koše po jeho vysypání, nešikovně se mačká tlačítko sečení, po čtyřhodinovém sekání mokré trávy jsem nadmíru opotřebován (neustále nastupování a vystupování a čištění - 20 × nasazování těžkého koše), během sečení dosti nadávám (jinak jsem dosti kliďas). To zkušenosti mé.

MTD RE 130 H

MTD RE 130 H

Přidáno: 23. května 2017

• Primerana cena
  • Slusne spracovanie
  • Moc pekny design
  • Pri sekani trochu vyssej travy 15-20 cm sa tunel pre odvod travy casto ucpe, traktor potom melie z posledneho a nevladze - nutne casto tunel cistit. Pravidelnym kosenim ale tento problem nastavat nebude.
  • Instalacia mulcovacej sady je tiez na moj vkus priliz zdlhava. Je nutne vyhodit cely tunel a nasledne vlozit plastovu zaslepku v hodnote 3000 Kc. Rozhodne lepsie riesenie je spojit spinac na kontrolu pripojeneho kosa a sekat bez neho - trava potom sice lieta vsade, ale traktor ju pekne vyhodi a ide plynulejsie.

Traktor by som urcite doporucil. Sekal som s nim 2x a zakazdym bola vyska travy nad moznosti traktora. Ale som presvedceny ze na 3x to uz bude dobre.
Ovladanie je prijemne,

Petr Žoha Petr Žoha

Přidáno: 22. května 2017

(naposledy upraveno 21. června 2018)

• Dobře seká trávu do výšky 15cm, jezdí rychle, koš lze vysypat bez sesednutí, široká kola, zvládá i celkem příkrý svah. Spotřeba paliva se zdá přiměřená výkonu, asi 1l na 1000m2 trávníku.
  • Po druhé sezóně doplňuji, že stále seká (přidal jsem 1 hvězdu)
  • naučil jsem se častěji brousit nože (nejméně 2x za sezonu)
  • dle návodu na internetu jsem odpojil blokování sečení při jízdě vzad (stačí vzadu pod oplechováním odpojit konektor z hydr.převodovky)
  • udělal jsem si hrabílko na čištění tunelu pro posekanou trávu při jeho zacpání
  • Nemá signalizaci plného koše.
  • Vyklopení koše vyžaduje sílu.
  • Při vyšší trávě se ucpe vyhazovací otvor. Je nutné sekat max přibližně 8 cm výšky trávy.
  • Po roce provozu se natáhl řemen náhonu nožů, i po napnutí již více klouže a zahřívá řemenici (povrch řemene je napálený).
  • Řemen náhonu nožů je dlouhý, Několikrát křížený, lze jej jen problematicky vyměnit.
  • Při jízdě zpět je nutné vypnout žací nože
  • Žací ústrojí vibruje v závislosti na výšce sečení.
  • Konstrukce koše je měkká a po deformaci nedoléhá koncový spínač

Hezký traktůrek, pro sekání trávu a tahání vozíku. Řada detailů není dobře vyřešena. Sekám s ním asi 5000 m2 a odhaduji že do 5 let bude nutná celková oprava. Řemen nožů je po roce provozu již poškozený.

Po druhé sezóně jsem zlepšil hodnocení ze 40 na 60%
Když traktůrek trochu poladíte je práce s ním celkem dobrá.

Ověřený zákazník AKCEPARDUBICE Ověřený zákazník

Přidáno: 20. května 2017

Zakoupeno v AKCEPARDUBICE

• V této cenové kategorii silný motor, která zvládne i vyšší trávu

Dobrý poměr cena - výkon

KARSIT K 22/102 HX GREEN

KARSIT K 22/102 HX GREEN

• Asi všechno
  • Běžné problémy , jako u většiny sekaček

Doplňuji info po dalším roce užívání. Sekací traktor pracuje na 100 %. Motor při dodržení výměny oleje přežije stroj..Hydrostat , pokud se za sekačkou nic netahá, by mohl taky něco vydržet. U toho ale pořád nejsem úplně přesvědčený. Myslí, že pracuje na hraně svých možností s vahou stroje, trávy, obsluhy a sklonem pozemku. . Zkrátka, nic netahám a zatím maká jak má.( 600 mt/h ) Řízení při běžném servisu, doplnění maziva , seřízení, je velmi dobré a přesné.Sekání bych rozdělil takto : časté sekání ( nízká tráva) není problém a sekání je opravdu zábava . Občasné sekání (vysoká tráva od 20 cm ) musí být sucho, jet pomalu a třeba sekat na dvakrát. Pokud cokoliv nesplníte, tak nastane - ucpaný tunel, praskání řemenů, jak ozubený, tak oba hnací. Silnější se spálí , slabší praskne. To vše, je dané tím, k čemu je primárně stroj vyroben. Prostě to je pořád sekačka na které se obsluha veze.Vše ostatní je naprosto bez potíží.Myslím, že to je velmi odolný , kvalitně dílensky zpracovaný stroj Sekačku bych už nedal, jsem velmi spokojený, neskutečně ulehčí práci a pokud se o stroj dobře postaráte, nebudete ho zbytečně přetěžovat, bude vám sloužit velmi dlouho

HUSQVARNA TC 139 T

HUSQVARNA TC 139 T

Přidáno: 16. května 2017

• Dobry po dobu zaruky az na par dulezitejch veci rychlost pohonu seceni atd
  • Po zaruce problem za problemem a kazda oprava od 5000kc vejs

Nekupovat

STIGA Alpina BT 84 HCB

STIGA Alpina BT 84 HCB

• jednoduchost, pro cca 3000 m2 dostačující
  • hlučnost

zatím po dvou sekáních spokojenost

Ověřený zákazník Českázahrada.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. května 2017

Zakoupeno v Českázahrada.cz

• Cena, jednoduchost
  • Traktor není vybaven žádnou kontrolkou, což v popisu není. Prostě tam ten panýlek není. Je to naprosto očesaná verze bez ničeho, takže na přístrojovce je záslepka. Za ty peníze si myslím, že by to měl být standard. Sedačka je tak mrňavá a rovná, že při naklonění sklouzáváte ven.

Ve své třídě a vzhledem k vybavení má tento typ traktoru očesané všechny funkce, což by v důsledku mohla být výhoda. Málo funkcí, málo oprav. Koupil jsem ho ale hlavně kvůli tlakovému mazání, protože mám kolem chalupy všechno ve svahu a když jsem testoval sekání, tak jsem sklouzával ze sedačky. Výrobce by se měl zamyslet nad ergonomií.

Přidáno: 13. května 2017

• Silný motor,silný rám,jednoduchost,spousta příslušenství,dostupnost dílu,vzhled,dobrá cena.
  • Negativa jsem nenalezl uvidíme časem.

Traktor používám na zahradě 1000m se sklonem 40° a vše zvládá perfektně.Seká i mokřejší trávu.Splnuje vše co jsem od zahradního traktora očekával a po dobrý radě seká trávu i při couvání což je nikdy potřeba.Posekám zahradu za 2h se spotřebou 2l jako s klasickou pojezdovou sekačkou.Traktor zvládne obsluhovat i žena.Doporučuji tento traktor za ty peníze je bezkonkurenční.

Zobrazuji 461 - 480 ze 500 recenzí 1...21 22 23 [ 24 ] 25